Populiariausi automobilių modeliai Lietuvoje 2020 pagal „carVertical“
Paslapčių kupina naudotų automobilių rinka yra lyg viena didelė loterija. Nenaujo automobilio ieškantys vairuotojai už turimą pinigų sumą siekia įsigyti kuo geresnį kompromisą – tokį modelį, kuris tenkintų kuo daugiau poreikių. Ir neretai įsivaizduojamas kasdien vairuotojui tarnaujančio automobilio paveikslas paradoksaliai apsiverčia aukštyn kojomis – vairuotojas būna priverstas tarnauti automobiliui. Dažniausiai, anot automobilių istorijų patikros platformos „carVertical“, taip nutinka dėl to, kad pirkėjai per mažai domisi perkamu automobiliu.
Bendrovė atliko tyrimą ir nustatė, kurie automobilių modeliai Lietuvoje buvo populiariausi 2020-aisiais pagal tai, kurių modelių istorija buvo tikrinama dažniausiai. Šie duomenys iš esmės yra savotiškas tautos veidrodis. Dažniausiai tikrinamų automobilių istorijos duomenys iliustruoja, kokios naudotos transporto priemonės labiausiai domina pirkėjus. Šio tyrimo metu „carVertical“ išanalizavo daugiau nei pusė milijono automobilių istorijos patikrų. Rezultatai rodo, kad Lietuvos rinkoje dažniausiai buvo ieškoma duomenų apie BMW markės automobilių istoriją.
1 vieta – BMW 5 serija
5 serijos BMW yra vienas geidžiamiausių naudotų automobilių. Tai liudija šio modelio istorijų patikros duomenys. Prabangūs vidutinio dydžio vokiški sedanai bei universalai (o vėliau ir atsiradę hečbekai) vilioja daugybę šalies vairuotojų.
Iš visų Lietuvoje užsakytų automobilių istorijos ataskaitų 5 serijos BMW modelių ataskaitos sudarė 5,8 proc. Dažniausiai buvo tikrinama 2007, 2010 bei 2011 metų modelių istorija.
Remiantis ankstesniu „carVertical“ tyrimu, šios markės automobiliams dažniausiai fiksuojami ridos klastojimo atvejai. Nenaujų BMW pirkėjai turėtų išnaudoti visas galimybes susipažinti su juos dominančio konkretaus automobilio istorija.
2 vieta – BMW 3 serija
Maždaug kas dvidešimtas (5,1 proc.) platformoje tikrintas automobilis buvo 3 serijos BMW. Populiarumu išsiskyrė E90 (E91, E92) kartos, 2006 – 2008 metų modeliai. Šalies naudotų automobilių rinkoje tai – dažnas automobilis.
Didžioji dalis tokių automobilių į Lietuvą įvežama iš Vakarų Europos, tačiau ne visi 3 serijos BMW pirkėjai žino, kad dažniausiai šių modelių užsieniečiai atsisako, kada jų eksploatacija tampa per sudėtinga (arba kada jie morališkai pasensta).
Dažniausiai tokie automobiliai perkami dideliems kasdieniniams atstumams įveikti, todėl tik tikrinant istoriją galima aptikti ridos klastojimo ar blogos priežiūros pėdsakų.
3 vieta – Audi A6
Tarp populiariausiai tikrinamų automobilių „carVertical“ duomenų bazėse – ir trečioje vietoje esantys „Audi A6“. Tai – savotiškas 5 serijos BMW analogas, siūlantis puikius ergonominių ir praktiškumo sprendimo derinius.
Nustatyta, kad iš visų istorijos ataskaitų „Audi A6“ sudarė kiek daugiau nei 3,6 proc., o dažniausiai buvo tikrinama 2006, 2007 bei 2012 metais gamintų modelių istorija.
Nors „Premium“ segmento automobiliai šiame sąraše dominuoja, Lietuvos autoparke jie pagal populiarumą nusileidžia ekonominės klasės modeliams.
4 vieta – Volkswagen Passat
„Passat“ ne tik populiariausias „Volkswagen“ modelis Lietuvoje. Tai – pats populiariausias modelis šalyje tarp visų naudotų automobilių. Todėl šalia prabangesnių modelių įsiterpė ir į šį sąrašą.
Pagal istorijos patikros ataskaitų populiarumą „Passat“ konkuruoja su 3 pozicijoje esančiu „Audi A6“. Užfiksuota, jog per praėjusius metus dažniausiai buvo stebima 2006, 2007 bei 2016 metais pagamintų „VW Passat“ istorija. Iš visų ataskaitų šių modelių ataskaitos sudarė vos mažesnę nei 3,6 proc. dalį.
„Passat“ Lietuvoje populiarus dėl itin gerai subalansuotų, šalies vairuotojų poreikius atitinkančių patogumo, praktiškumo ir sąlyginai pigios eksploatacijos savybių.
5 vieta – Audi A4
Dažniausiai užsakomų automobilių modelių istorijos ataskaitų penketuką užbaigia „Audi A4“. Per paskutinius 12 mėnesių „Premium“ segmento automobilius mėgstantys lietuviai noriai rinkosi šiuos modelius, o ypač – 2007 – 2009 metais gamintas versijas.
Kaip ir 3 serijos BMW, „Audi A4“ siūlo plačią benzininių ir dyzelinių variklių gamą, patogius kėbulo tipus. Dalį pirkėjų šie modeliai vilioja dėl neiššaukiančios, konservatyvios bei tuo pačiu metu elegantiškos savo išvaizdos, geros ergonomikos bei akustinio komforto.
Renkantis naudotą automobilį svarbiausia tinkamai įvertinti jo būklę. Automobilio amžius – tik vienas iš kriterijų, leidžiančių susidaryti įspūdį apie galimą jo nusidėvėjimą. Tačiau odometro rodmenys, bei mechaninių mazgų stovis pasako daug daugiau.
Techniškai suklastoti odometro rodmenis nėra nei sudėtinga, nei brangu. Tuo tarpu „atsukę“ ridą 100-200 tūkst. kilometrų ar dar didesne dalimi, nesąžiningi perpardavėjai gali užsiprašyti žymiai didesnės sumos už parduodamą automobilį nei jis iš tiesų vertas.
Ir kol neprasidės techninės problemos, tol vairuotojai nė neįtars, jog kažkas su jų automobiliu gali būti blogai. Visi vairuotojai naudotus automobilius turėtų pirkti tik tada, kai įsitikina jų stoviu bei sužino, kad istorijos ataskaitoje nebus jokių nepageidaujamų siurprizų.
Remiantis „carVertical“ duomenimis, suklastota rida ar nuslėpti defektai automobilio pardavimo kainą kai kuriais atvejais gali išpūsti kone dvigubai.
Taip pat, rekomenduojama vengti įtartinai pigių modelių. Kartais iš Vakarų Europos įvežtų automobilių kainos būna akivaizdžiai mažesnės nei šalyse, iš kur jie atgabenti. O tai – prieštarauja ne tik verslo, bet ir elementariai logikai. Pirkėjai turėtų identifikuoti tokius pasiūlymus ir suprasti, kad gerų automobilių niekas pusvelčiui nepardavinėja.